luty17

Fuzje i przejęcia

dodano: 17 lutego 2011 przez Wycenymarki


Fuzje i przejęcia.

 

Czy należy obawiać się fuzji i przejęcia swojego biznesu przez innego gracza rynkowego, a może jednak oczekiwać z niecierpliwością i optymistycznie podejść do nowej rzeczywistości? Mnóstwo pracowników przewiduje, że w momencie fuzji lub przejęcia wylądują na bruku Wcale nie powinno tak się dziać i częściej kończy się to wręcz odwrotnie. Na rynku wyrosło wiele niewielkich jak i renomowanych firm oferujących doradztwo inwestycyjne specjalizujących się wsparciem podczas procesu fuzji albo przejęcia biznesu 
Fuzje i przejęcia to procesy powszechne w działalności gospodarczej już od początków istnienia biznesu, jednak w ciągu ostatnich lat możemy dostrzec klarowny wzrost i tak w czasach narastającej konkurencji fuzje i przejęcia są stałym elementem i stają się powszechnym zjawiskiem rynku biznesowego. 
Stanowi to dodatkowo szybszą ścieżkę rozbudowy dla firm, ale nade wszystko osobami, które przeważnie zyskują są klienci
 Fuzje i przejęcia nie koniecznie charakteryzują międzynarodowych biznesów takich jak alians Microsoftu i Noki.
 Fuzje i przejęcia nie znają granic wielkości niewielkie jednoosobowe firmy łączą się w partnerstwa tak aby przygotować się do zróżnicowanej konkurencji na rynku.
 Świetnym ilustracją aliansu małych graczy może być zjednoczenie trzech niezależnych  sklepów odzieżowych które brały  towar od jednego zaopatrzeniowca.  Obecnie właściciele  działają wspólnie i to oni proponują koszt hurtownikowi. Co udowadnia teorie, że fuzje i przejęcia nie powinny być  złe, a wręcz przeciwnie łączą się z wymiernymi korzyściami dla sklepów jak i konsumentów.
 
 
Kluczową funkcję w ciągu połączenia lub przejęcia ma znaczenie doradztwo inwestycyjne. Warunkiem optymalnego spożytkowania swojego potencjału i potencjału nowego wspólnika zalecane jest poszukanie firmy oferującej doradztwo inwestycyjne. Zadaniem tychże doradców wchodzi nie tylko samo doradztwo inwestycyjne, ale również: 
  • Audyt przyszłych wspólników
  • Wycena spółek które uczestniczą w fuzji 
  • Analizą gospodarczą 
  • Odkrywanie funduszów potrzebnych na inwestycje
Doradztwo inwestycyjne nie poprzestaje działać w czasie fuzji czy też przejęcia. Fuzje i przejęcia to dopiero start. Firma specjalizująca się w doradztwie inwestycyjnym prześwietla tąże firmę . Opiekuje się finansami, inwestycjami, prowadzi wewnętrzy audyt, który ma na celu poprawienie działań firmy do bycia konkurencyjnym . Prawnicy, ekonomiści, finansiści, księgowi asystują w maksymalnym wydobyciu sile jaka tkwi w danej części firmy lub spółki.Bardzo często dowiadujemy się wiele nowych rzeczy o firmie. Toteż doradztwo inwestycyjne odgrywa tak dużą rolę w nowych realiach.Dlatego biznesman powinien zająć się kierowaniem przedsiębiorstwem, tymczasem doradcy doradzają w tym aby wyprowadzać z tego jak najwięcej satysfakcji. 
Wniosek z tego, że nie należy bać odmian jakie przynoszą nam fuzje i przejęcia. Wielokrotnie kojarzy się to nie tylko z rozbudową biznesu i obowiązków, ale jednakowoż z sukcesem jakim sprawi nam dotarcie do rozległej społeczności odbiorców.Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy